Instagram bije rekordy popularności i to właśnie w tej aplikacji spędzamy najwięcej czasu szukając inspiracji czy po prostu ładnych zdjęć. To już nie tylko zwyczajne medium społecznościowe, ale szansa na rozwój swojego biznesu czy marki osobistej. Duża konkurencja sprawia jednak, że coraz więcej osób wybiera nie do końca uczciwe praktyki, których często skutkiem jest komunikat ” działanie zostało zablokowane”. Jak pozbyć się blokady na Instagramie i jak uniknąć jej w przyszłości.
Jak uniknąć blokady na Instagramie?
Najprostszym sposobem na uniknięcie blokady jest trzymanie się panujących limitów na Instagramie. Co prawda te nie są jasno określone, ale warto nie nadużywać pewnych aktywności. Najbezpieczniej jest nie przekraczać 60 polubień na godzinę, jednak jeśli Twoje konto istnieje krócej niż rok, warto ograniczyć ilość polubień do 20-30 w ciągu godziny. W przypadku komentarzy jest podobnie, ale tutaj oprócz ich ilości liczy się także jakościowa treść. Pojedynczy komentarz powinien zawierać minimum 4 słowa i emotikonę. Algorytm sprawdza również powtarzalność treści, aby wyłapać spam i boty.
Jeśli jeszcze o tym nie wiesz, to maksymalnie możesz obserwować 7500 profili, jednak dziennie nie warto dodawać więcej niż 150 profili. O tym, że nie warto obserwować więcej niż 300-500 osób mówię na moim Instagramie, gdzie wyjaśniam również co to jest Mass Followers.
Przyczyny blokady na Instagramie
Najczęstszą przyczyną blokady na Instagramie jest przekroczenie obowiązujących limitów. Drugą przyczyną może być kupowanie polubień, wyświetleń bądź obserwatorów – takie rzeczy szybko wyłapuje algorytm. Trzecią najbardziej popularną przyczyną to grupy wsparcia, które są popularne na Instagramie ( w takich grupach jest zwykle kilkaset osób, które nawzajem lajkują sobie zdjęcia.
Ograniczenia w korzystaniu z aplikacji mogą być narzucone również za publikowanie zbyt “odważnych” lub kontrowersyjnych zdjęć, a także dodawanie cudzych zdjęć bez zgody ich autora.
Jak pozbyć się blokady na Instagramie?
Blokady na Instagramie różnią się od siebie – mogą być nałożone wyłącznie na Twoje konto lub na Twoje IP, a co za tym idzie na wszystkie Twoje konta.
Ponadto blokada może być nałożona na określony czas lub bezterminowo. Jeśli mamy podaną datę to niestety szanse na jej skrócenie są znikome. Nie pomoże tutaj klikanie w “zgłoś problem”.
Jeśli zaś blokada nie ma określonej ramy czasowej warto wypróbować te sposoby:
- Wyloguj się z konta, odczekaj kilka minut i zaloguj ponownie.
- Wyloguj się a następnie odinstaluj aplikację na kilka minut.
- Twoje konto powinno działać na innym telefonie.
Jeśli jesteś pewna, że nie zrobiłaś nic złego to możesz próbować odwołać się od decyzji blokady konta, ale często procedury trwają dłużej niż sam ban.
Spotkałaś się kiedyś z blokadą konta na Instagramie? Podziel się swoją historią w komentarzu.