fbpx

LIMITY NA INSTAGRAMIE 2021

limity_na_instagrami_2021
Czy zdarzyła Ci się kiedyś blokada konta na Instagramie lub ograniczenie niektórych funkcji? Powodem prawdopodobnie było przekroczenie limitów obowiązujących w aplikacji. Aby zapewnić bezpieczeństwo Twojego profilu koniecznie zapoznaj się z obowiązującymi zasadami oraz limitami.

Czy zdarzyła Ci się kiedyś blokada konta na Instagramie lub ograniczenie niektórych funkcji? Powodem prawdopodobnie było przekroczenie limitów obowiązujących w aplikacji. Aby zapewnić bezpieczeństwo Twojego profilu koniecznie zapoznaj się z obowiązującymi zasadami oraz limitami. Każda wykonywana przez Ciebie aktywność – polubienie zdjęcia, zaobserwowanie kolejnego profilu czy dodany komentarz jest obserwowana przez algorytm Instagrama, który z jednej strony chce Ci pomóc dotrzeć do treści zgodne z Twoimi zainteresowaniami a z drugiej pilnować obowiązujących limitów. Instagram nie akceptuje spamu i dlatego sprawdź jak ustrzec się przed blokadą.

Ograniczenia i limity na Instagramie są zależne od wielu czynników takich jak wielkość konta, aktywność na Twoim profilu czy czas spędzony w aplikacji.

Limity na Instagramie 2021

Podstawowe limity aktywności na Instagramie:

  • 150 obserwacji na dzień – Instagram traktuje tak samo zarówno nowe obserwacje jak i konta które usuniemy z obserwowanych. Jeśli więc planujesz oczyścić swoje konto z nieaktywnych obserwatorów to rób to stopniowo, również nie przekraczając 10-20 akcji na godzinę.
  • 120 polubień na godzinę – dodawanie serduszek pod zdjęciami to najprostsza i najbardziej odruchowa forma reakcji na dane zdjęcie, gdyż wystarczy dwukrotne kliknięcie i pyk – gotowe. Polubienia zdjęć ogranicz do 120 na godzinę, a w ciągu doby nie powinno być to więcej niż 400. 
  • 60 komentarzy na godzinę – z uwzględnieniem, że każdy ma unikatową treść. Dodawanie tego samego komentarza lub takiego składającego się wyłącznie z emotikon może być odebrane jako SPAM i skończyć się blokadą. 
  • 50-80 wiadomości na dzień – mowa tutaj oczywiście nie o prowadzonej konwersacji a wysłaniu nowej wiadomości np. w podziękowaniu za obserwację profilu. 
  • 20 oznaczeń na zdjęciu – dodając post możemy oznaczyć powiązane z nim osoby na zdjęciu np. markę ubrań, osoby będące na fotografii czy konta repostujące. Maksymalnie możemy oznaczyć 20 kont. 
  • 10 oznaczeń na stories – podobnie jak w poście, oznaczać inne profile możemy także w instastory i tam limit ogranicza nas do 10 oznaczeń. 
  • 30 hasztagów – to maksymalna liczba tagów, którymi możemy oznaczyć zdjęcie. Tutaj warto wykorzystać maksymalny limit, ale tylko wtedy, gdy mamy na nie pomysły. Oznaczanie przypadkowych hasztagów nic nam nie da. 
  • 10 zdjęć w poście – ostatnimi czasy modne są karuzele na Instagramie, zarówno te złożone ze zdjęć jak i grafik. Ich maksymalna liczba to dziesięć elementów w jednym poście. 
  • 60 sekund wideo w poście – materiały dłuższe niż minuta będą wyświetlały się w IG TV.


Na moim proflu Instagram codziennie nowa dawka wiedzy!

Limity Instagrama 2021

Warto podkreślić, że nie ma nigdzie JASNO OKREŚLONYCH limitów, a Instagram niczego nigdy nie potwierdził ani nie zaprzeczył. Powyższe informacje są zbiorem danych z prowadzonych przeze mnie konta i wieloletniego doświadczenia oraz analizy. Stosując się do powyższych limitów możecie ograniczyć (ale nigdy nie wykluczyć) możliwość nałożenia na Was blokady. 

Uwaga: Jeśli jesteś nowym użytkownikiem Instagrama – całkowity dzienny limit czynności dla Ciebie to 500-600. W to wliczają się polubienia, komentarze i wszelkie obserwacje. Możesz również wysłać od 20 do 50 prywatnych wiadomości dziennie.